מרכז אלון
מרכז אלון
מרכז אלון

אודות "מרכז אלון"

"מרכז אלון" הוקם בשנת 1991 כמרכז למידה, פרי יוזמה של ארבע נשים מקיבוץ אלונים, שביקשו להקים מסגרת אלטרנטיבית לטיפוח כישורי למידה אצל ילדים ובני נוער המוגדרים כבעלי לקויות למידה וצרכים מיוחדים. במהלך השנים גדל המרכז והרחיב את מגוון השירותים אותם הוא נותן.
 
בית הספר
בית הספר הוכר בשנת 2001 ע"י משרד החינוך ושייך לאגף לחינוך המוכר שאינו רשמי ומשנת 2017 נמצא בבעלות מכון ברנקו וייס. הינו בעיקר בית ספר לחינוך מיוחד הקולט בני נוער בגילאי 21-15  בעלי קשיים רגשיים ו/או התנהגותיים, בעיות קשב וריכוז ולקויות למידה. תלמידים אלה, בעלי צרכים מיוחדים, מתקשים להיקלט במסגרת מערכת החינוך הרגילה ופעמים רבות נפלטים ממנה לאחר שנים רבות של תסכולים. הצוות במרכז מורכב ממורים לחינוך מיוחד, תראפיסטים באומנויות ופסיכולוגים אשר הוכשרו לתפקידם בהתאם לרוח והגישה המקצועית המיוחדת של המרכז

על שטח של כ- 15 דונם מדשאות, בעשרות כיתות וחדרי טיפול, מקבלים המגיעים למקום מכלול רחב ביותר של שירותים וטיפולים במטרה לשפר את יכולותיהם הלימודיות והאישיות.

אנו מאמינים בזכותו של כל אחד ללמוד ולהצליח, במתן יחס אישי והקניית חווית הצלחה, בהתאמת תכנית לימודים לכל תלמיד ובקשר קבוע ומובנה עם ההורים וכל הגורמים המטפלים הרלוונטיים. 

בעבור הלומדים ב"מרכז אלון" מהווה המקום קרש הצלה ובית שני: התמיכה והיחס האישי בשילוב עם שיטות ההוראה הייחודיות – מאפשרים להם להפיק מעצמם את מירב הפוטנציאל ולהגיע להישגים לימודיים, חברתיים ואישיים משמעותיים ביותר.
כיום, מרכז אלון משרת ילדים ובני נוער המגיעים אליו מעשרות ישובים באזור הצפון ומכל שכבות האוכלוסייה של החברה הישראלית.

ציטוט מדברי בוגר בית הספר : 
"הדבר הכי טוב שקרה לי פה זה שכל הזמן ראו אותי, והדבר הכי רע שקרה לי פה זה שכל הזמן ראו אותי" …(מדברי בוגר בית הספר)

לצד בית הספר ב"מרכז אלון" קיים מגוון של שירותים נוספים :
יחידת אבחון.
טיפול רגשי פרטני ו/או משפחתי.
סדנאות הורים.
סדנאות ליווי לצוותי מורים בבתי ספר.
הוראה מתקנת – הקניית מיומנויות למידה וסיוע בלימודים (לא פעיל כרגע).